درخواست وام صندوق قرض الحسنه امین

چهارشنبه، 4 تير 1399

صندوق قرض الحسنه «امین» با الهام از تعالیم عالیه اسلام و با هدف تأمین نیازها و بهبود زندگی دانشجویان نیازمند و در قالب کمک های بلاعوض و اعطای وام های قرض الحسنه از طریق دریافت وجوه ذخیره شده توسط خیرین (اعم از حقیقی و حقوقی) که به صورت قرض الحسنه یا بلاعوض در اختیار صندوق قرار خواهند داد، با حفظ و رعایت موازین شرعی و مقررات جمهوری اسلامی ایران و به منظور احیاء و ترویج سنت نیکوی قرض الحسنه در جامعه به ویژه جامعه دانشگاهی و کمک به حل بخشی از مشکلات مالی و معشیتی دانشجویان، توسط معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در سال 1396 تأسیس شده است.

نحوه حمایت از دانشجویان با پرداخت وام قرض الحسنه با کارمزد 2 %و باز پرداخت 11 ماهه از طریق بانک قرض الحسنه رسالت می باشد.

سقف مبلغ وام در هر نیم سال، توسط کمیته تخصیص وام تعیین می شود. این وام بابت کمک هزینه ازدواج، درمان، خرید لوازم کمک آموزشی و موارد ضروری (بنا به تشخیص کمیته تخصیص وام) پرداخت می گردد.

دانشجویان متقاضی شاغل به تحصیل مقطع کارشناسی و دکتری تا پایان نیم سال هشتم و مقطع کارشناسی ارشد تا پایان نیم سال چهارم می توانند در طول سال تحصیلی از طریق سامانه شاخص به آدرس: stu.Sharif.ir نسبت به ارایه درخواست الکترونیکی و ارسال مدارک و مستندات مربوطه اقدام نمایند.